Latest Scores
 

Cambridge Athletic Association
BEARS HALL OF FAME

ATHLETE HONORS



2014-15

     
  LACROSSE (W)   JILL HAIGHT (Sr) - 1st Team All-American
  LACROSSE (W)   MELISSA BIRDSELL (Jr) - Honorable Mention
       
  WRESTLING   DEVIN KANE (Jr) - NHSCA All-American
  WRESTLING   JR SALEMI (Sr) - WUSA All-American
       

2013-14

     
  LACROSSE (W)   JILL HAIGHT (Jr) - Honorable Mention



2014-15

     
  LACROSSE (W)   MELISSA BIRDSELL (Jr) - All-Academic All-American
  LACROSSE (W)   TARA MacMILLAN (Jr) - All-Academic All-American
  LACROSSE (W)   CAROLINE CHRIST (Jr) - All-Academic All-American
  LACROSSE (W)   VIRGINIA GIBSON (Jr) - All-Academic All-American
       

2013-14

     
  LACROSSE (W)   JILL HAIGHT (Jr) - All-Academic All-American



2016-17

     
  CROSS COUNTRY   ZACH MORGAN (Sr) - 1st Team All-State
       
  LACROSSE (W)   BAILEY HAWKINS (Jr) - 1st Team All-State
  LACROSSE (W)
  ALLY SCHNETZKA (Jr) - 1st Team All-State
  LACROSSE (W)
  BELLE DORA (So) - 1st Team All-State
  LACROSSE (W)
  LANDYN WHITE (Jr) - Honorable Mention
       
  SOFTBALL   KEARA NAPOLI (Sr) - 6A Pitcher of the Year
  SOFTBALL   TAYLOR GREENE (Jr) - 6A Player of the Year
  SOFTBALL   CHOOCH CARROLL (Fr) - 1st Team All-State
  SOFTBALL   LINDSEY SMITH (Jr) - Honorable Mention
       

2015-16

     
  BASEBALL   AUSTIN WEIERMILLER (Jr) - 1st Team All-State                                     
  BASEBALL   JON MULLIS (Sr) - 2nd Team All-State
       
  CROSS COUNTRY   ZACH MORGAN (Jr) - 2nd Team All-State
  CROSS COUNTRY   KJ HIRSCHI (Jr) - 2nd Team All-State
       
  GOLF (M)   BRAD PLAZIAK (Jr) - All-State
       
  LACROSSE (M)   CHASE DARNELL (Sr) - 1st Team All-State
  LACROSSE (M)   JAMESON WILKINS (Sr) - 3rd Team All-State
       
  LACROSSE (W)   MELISSA BIRDSELL (Sr) - 1st Team All-State
  LACROSSE (W)   TAYLOR SANNA (Sr) - 2nd Team All-State
  LACROSSE (W)   BAILEY HAWKINS (Soph) - 2nd Team All-State
  LACROSSE (W)   LANDYN WHITE (Soph) - 2nd Team All-State
       

2014-15

     
  LACROSSE (M)   JAKE LEDDY (Sr) - 2nd Team All-State
  LACROSSE (M)   CHASE DARNELL (Jr) - 2nd Team All-State
  LACROSSE (M)   JAMESON WILKINS (Jr) - 3rd Team All-State
       
  LACROSSE (W)   JILL HAIGHT (Sr) - 1st Team All-State
  LACROSSE (W)   MELISSA BIRDSELL (Jr) - 1st Team All-State
  LACROSSE (W)   KELLY HAGERTY (Sr) - 1st Team All-State
  LACROSSE (W)   TAYLOR SANNA (Jr) - 2nd Team All-State
  LACROSSE (W)   VIRGINIA GIBSON (Jr) - Honorable Mention
       

2013-14

     
  GOLF (M)   RYAN STACHLER (Jr) - All-State
  GOLF (W)     RACHEL DAI (Jr) - All-State
  GOLF (W)   SABRINA LONG (Jr) - All-State
       
  LACROSSE (W)   JILL HAIGHT (Jr) - 1st Team All-State
  LACROSSE (W)   MELISSA BIRDSELL (Soph) - 1st Team All-State
  LACROSSE (W)   KELLY HAGERTY (Jr) - 2nd Team All-State
  LACROSSE (W)   VIRGINIA GIBSON (Soph) - Honorable Mention
       
  SOFTBALL    LAUREN STEWART (Jr)- All-State
       

2012-13

     
  GOLF (M)   RYAN STACHLER (Soph) - All-State
  GOLF (W)   RACHEL DAI (Soph) - All-State
  GOLF (W)   SABRINA LONG (Soph) - All-State
       
  LACROSSE (W)   MELISSA BIRDSELL (Fr) - 1st Team All-State
  LACROSSE (W)   JILL HAIGHT (Soph) - 1st Team All-State
  LACROSSE (W)   TAYLOR SANNA (Fr) - 1st Team All-State
  LACROSSE (W)   KELLY HAGERTY (Soph) - Honorable Mention
  LACROSSE (W)   TARA MACMILLAN (Fr) - Honorable Mention

 



2016-17

     
  BASKETBALL (M)   KAMAR ROBERTSON (So) - 1st Team All-Region
  BASKETBALL (M)   DAVID BANKS (So) - Honorable Mention
  BASKETBALL (W)   AUDREY SMITH (So) - Honorable Mention
       
  CROSS COUNTRY   KJ HIRSCHI (Sr) - 1st Team All-Region
  CROSS COUNTRY   ZACH MORGAN (Sr) - 1st Team All-Region
  CROSS COUNTRY   JACK FILAN (Soph) - 2nd Team All-Region
  CROSS COUNTRY   TROYCE GRANT (Jr) - 2nd Team All-Region
  CROSS COUNTRY   CLARISSA BECK (Soph) - 2nd Team All-Region
       
  FOOTBALL   KAELIN BYRD (Jr) - Region Player of the Year; All-Region
  FOOTBALL   ZACK LEFFLER (Sr) - All-Region 
  FOOTBALL   CAMERON MOORE (Sr) - All-Region
  FOOTBALL   WILL BRITAIN (Jr) - All-Region
  FOOTBALL   TYLER WERTH (Sr) - All-Region
  FOOTBALL   KALEB WENSON (Soph) - All-Region
  FOOTBALL   RIDGE POLK (Soph) - Honorable Mention
  FOOTBALL   VICTOR VALENTINE (Soph) - Honorable Mention
  FOOTBALL   JACK SADIGHIAN (Sr) - Honorable Mention
  FOOTBALL   REID MARTIN (Sr) - Honorable Mention
  FOOTBALL   KASRA BOJNORDI  (Soph) - Honorable Mention
 
   
  SOFTBALL   KEARA NAPOLI (Sr) - Region Pitcher of the Year; All-Region
  SOFTBALL   TAYLOR GREENE (Jr) - Region Player of the Year; All-Region
  SOFTBALL   CHOOCH CARROLL (Fr) - All-Region
  SOFTBALL   COURTNEY CAMPBELL (Sr) - All-Region
  SOFTBALL   BECCA CLEYPOOL (Sr) - All-Region
  SOFTBALL   ABIGAIL WILSON (Sr) - All-Region
       
  VOLLEYBALL   REGAN SWIFT (Sr) - 1st Team All-Region 
  VOLLEYBALL   LAUREN SWIFT (Sr) - 1st Team All-Region
  VOLLEYBALL   STERLING HINES (Jr) - 1st Team All-Region
  VOLLEYBALL   ANNA YOUNGS (Jr) - 2nd Team All-Region
       

2015-16

     
  BASEBALL   AUSTIN WEIERMILLER (Jr) - 1st Team All-Region
  BASEBALL   JON MULLIS (Sr) - 1st Team All-Region
  BASEBALL   BRETT HAWKINS (Sr) - 1st Team All-Region
  BASEBALL   PETE GOTTSHALK (Sr) - 1st Team All-Region
  BASEBALL   JONATHAN HIRSCHLAND (Jr) - Honorable Mention 
  BASEBALL   BRADLEY WIEDMAN (Jr) - Honorable Mention
  BASEBALL   DAVIS DASHER (Sr) - Honorable Mention
       
  BASKETBALL (M)   KAMAR ROBERTSON (Fr) - 2nd Team All-Region
  BASKETBALL (M)   KYLER INGRAM (Soph) - 2nd Team All-Region
  BASKETBALL (W)   AUDREY SMITH (Fr) - Honorable Mention
       
  CROSS COUNTRY   BJORN LEICHER (Sr) - 1st Team All-Region
  CROSS COUNTRY   KJ HIRSCHI (Jr) - 1st Team All-Region
  CROSS COUNTRY   ZACH MORGAN (Jr) - 1st Team All-Region
  CROSS COUNTRY   CHLOE PHELPS (Soph) - 2nd Team All-Region
       
  SOCCER (M)   BRETT STEPHENS (Sr) - 1st Team All-Region
  SOCCER (M)   LUCAS FIGUEIREDO (Sr) - 1st Team All-Region
  SOCCER (M)   DIEGO ZARATE (Jr) - Honorable Mention
  SOCCER (M)   ALEX MUELLER (Sr) - Honorable Mention
  SOCCER (M)   JOHN CRAWLEY (Soph) - Honorable Mention
       
  SOFTBALL   KEARA NAPOLI (Jr) - Region Player & Pitcher of the Year; All-Region
  SOFTBALL   TAYLOR GREENE (Soph) - Region Defensive Player of the Year & All-Region
  SOFTBALL   COURTNEY CAMPBELL (Jr) - All-Region
  SOFTBALL   LILY VALEO (Sr) - All-Region
  SOFTBALL   MARIAH KUBIK (Jr) - All-Region
  SOFTBALL   HEATHER KIPNISS (Jr) - All-Region 
  SOFTBALL   ABIGAIL WILSON (Jr) - All-Region
  SOFTBALL   JENSEN CHESHIRE (Soph) - All-Region 
  SOFTBALL   BECCA CLEYPOOL (Jr) - All-Region 
       

2014-15

     
  BASKETBALL (M)     JORDAN SLOTER (Sr) - 1st Team All-Region
  BASKETBALL (M)   EMERSON McCLUNG (Sr) - Honorable Mention
  BASKETBALL (W)   ALI LoPICCOLO (Sr) - 1st Team All-Region
       
  CROSS COUNTRY   BJORN LEICHER (Jr) - 1st Team All-Region
  CROSS COUNTRY   KJ HIRSCHI (Soph) - 1st Team All-Region
  CROSS COUNTRY   CHLOE PASKINS (Fr) - 2nd Team All-Region
  CROSS COUNTRY   CHLOE PHELPS (Fr) - 2nd Team All-Region
       
  SOFTBALL   LAUREN STEWART (Sr) - Region Player of the Year & All-Region
  SOFTBALL   KEARA NAPOLI (Soph) - Region Pitcher of the Year & All-Region
  SOFTBALL   TAYLOR GREENE (Fr) - Region Defensive Player of the Year & All-Region
  SOFTBALL   COURTNEY CAMPBELL (Soph) - All-Region
  SOFTBALL   LILY VALEO (Jr) - All-Region
  SOFTBALL   SAVANNAH DIXON (Sr) - All-Region
  SOFTBALL   BELA BRAVO (Sr) - All-Region 
  SOFTBALL   ABIGAIL WILSON (Soph) - All-Region
       
  VOLLEYBALL   STERLING HINES (Fr) - Region Player of the Year & All-Region
  VOLLEYBALL   REGAN SWIFT (Soph) - All-Region
  VOLLEYBALL   LAUREN SWIFT (Soph) - All-Region
  VOLLEYBALL   SHELBY LUXTON (Fr) - All-Region
       

2013-14

     
  BASEBALL   BRENDAN LAWLER (Jr) - 1st Team All-Region
  BASEBALL   TANNER SULLIVAN (Sr) - 2nd Team All-Region
  BASEBALL   AUSTIN WEIERMILLER (Fr) - 2nd Team All-Region
       
  BASKETBALL (M)   JORDAN SLOTER (Jr) - 2nd Team All-Region
  BASKETBALL (M)   EMERSON McCLUNG (Jr) - Honorable Mention
  BASKETBALL (M)   HUNTER KNOCKE (Sr) - Honorable Mention
  BASKETBALL (W)   ALI LoPICCOLO (Jr) - Honorable Mention
       
  CROSS COUNTRY   BJORN LEICHER (Soph) - 2nd Team All-Region
       

2012-13

     
  BASEBALL   STONE KELLY (Sr) - 2nd Team All-Region
       
  BASKETBALL (M)   JORDAN SLOTER (Soph) - 2nd Team All-Region
  BASKETBALL (W)   ALI LoPICCOLO (Soph) - Honorable Mention
     
       
  CROSS COUNTRY   CAROLINE WILLIS (Soph) - 2nd Team All-Region
       

View: Mobile | Desktop